Pompy ciepła Sopot
Sopot położony pomiędzy Gdynią a Gdańskiem tworzy z nimi Trójmiasto i zlokalizowany jest na obszarze województwa pomorskiego. Większa część Sopotu umiejscowiona jest na Pobrzeżu Kaszubskim, a mniejsza od zachodniej strony na Pojezierzu Kaszubskim.
Zobacz ranking
RANKING FIRM FOTOWOLTAICZNYCH W SOPOCIE
Więcej miast w okolicy
Ranking firm montujących pompy ciepła w Sopocie
Sopot położony pomiędzy Gdynią a Gdańskiem tworzy z nimi Trójmiasto i zlokalizowany jest na obszarze województwa pomorskiego. Większa część Sopotu umiejscowiona jest na Pobrzeżu Kaszubskim, a mniejsza od zachodniej strony na Pojezierzu Kaszubskim. Sopot jest miastem zaliczonym do obszarów w Polsce najszybciej rozwijających się technologicznie i gospodarczo. Firmy inwestują w nowoczesne technologie w tym także w odnawialne źródła energii. Coraz większa ilość konsumentów interesuje się bardziej ekologicznymi źródłami energii, które mogą być także opłacalne. Dlatego na fali wzrostowej są pompy ciepła, które sprzężone systemem z fotowoltaicznym przynoszą spore oszczędności.
Co stanowi o unikalności Sopotu?
Sopot to jedno z piękniejszych polskich miast turystycznych odwiedzane każdego roku w sezonie i poza sezonem przez 1000 turystów polskich i zagranicznych. Powierzchnia miasta wynosi 17,28 km². Liczba ludności to 32 474, a gęstość zaludnienia to 1879,28 os./km². Najwyższe wzniesienie na terenie miasta to Góra Dostojna, a w jego granicach jest 934 ha lasów. Miasto jest bardzo cenione z uwagi na zabytki i obiekty turystyczne takie jak, latarnia morska drewniane molo spacerowe, Opera Leśna i Trójmiejski Park Krajobrazowy. Dojazd do Sopotu jest komfortowy dzięki autostradzie A1 od południa i drodze ekspresowej S7.
Charakterystyka pomp ciepła
Urządzenia grzewcze, którymi są pompy ciepła, wykorzystują energię cieplną nagromadzoną w środowisku. Mechanizm może wykorzystywać energię, która pochodzi z:
- wody
- powietrza
- gruntu
Energia taka przekazywana jest do znajdującej się w budynku instalacji grzewczej.
Budowa każdej pompy ciepła przedstawia się następująco:
- dolne źródło ciepła
- pompa, która pobiera energię i przekazuje ją do instalacji grzewczej
- górne źródło ciepła – np. ogrzewanie podłogowe
Istotą pomp ciepła jest funkcjonalność. Zimą zapewniają ciepło, a latem chłodzenie. Dodatkowo pompa ciepła może ogrzewać wodę użytkową.