Najczęściej zadawane pytania

Samochody elektryczne

• AUTOMATYCZNA SKRZYNIA BIEGÓW – samochód posiada tylko gaz i hamulec, które obsługujesz wyłącznie prawą nogą (lewą nogę pozostaw z boku). Wybierając D-jazda do przodu, R- jazda do tyłu, P-parking, N – bieg neutralny (luz)

• EKOLOGIA – Samochody w pełni elektryczne podczas całego swojego cyklu życia generują zdecydowanie mniej zanieczyszczeń niż ich spalinowe odpowiedniki, nawet biorąc pod uwagę proces produkcji baterii.

• ŁADOWANIE – Samochody elektryczne ładowane są energią elektryczną pochodzącą ze stacji ładowania lub zwykłego gniazdka. Czas ładowania zależy od pojemności baterii samochodu oraz od mocy i typu ładowania.

Rejestracja i aktywacja konta

Samochody BMW i3 w wersji sportowej dostępne są dla wszystkich użytkowników, którzy jeździli już wersją standardową BMW i3. Wystarczy, że zrealizowałeś wynajmy o łącznym czasie jazdy 100 minut lub  jeden raz wynajmiesz auto w pakiecie dobowym. 

Baza Klientów, którzy mają dostęp poprzez aplikacje innogy go! do samochodów BMW i3s, aktualizowana jest jeden raz w tygodniu w każdy wtorek. 

Aby skorzystać z usługi innogy go! należy:

    • Zainstalować aplikację mobilną w smartfonie dostępną do ściągnięcia w oficjalnych sklepach App Store lub Google Play.
    • Zarejestrować konto za pomocą aplikacji mobilnej podając niezbędne w tym procesie dane osobowe.
    • Wykonać zdjęcie prawa jazdy.
    • Kliknąć w wysłany do Ciebie na podany adres e-mail link aktywacyjny i wprowadzić w aplikacji ważną kartę płatniczą. Następnie dokonać przelewu na kwotę 1 PLN, która wróci na Twoje konto po poprawnej weryfikacji.

Staramy się aktywować konta nowych użytkowników jak najszybciej, ale czasem może nam to kilka godzin.

Upewnij się czy wpisałeś poprawnie adres e-mail oraz hasło. Jeśli nadal nie możesz się zalogować do aplikacji, użyj opcji „Zapomniałem hasła”. Komunikat ten może się również pojawić, jeśli nie kliknąłeś jeszcze w link aktywacyjny w mailu, który Ci wysłaliśmy. Link aktywacyjny ważny jest przez 24 h.

Jeżeli weryfikacja nie przebiegnie pomyślnie poinformujemy Cię o przyczynie oraz poprosimy o uzupełnienie brakujących danych. Najczęściej problem dotyczy słabej jakości zdjęć prawa jazdy, dlatego zadbaj o ich odpowiednią czytelność.

Korzystanie z samochodu

Samochód otworzysz i zamkniesz za pomocą aplikacji w telefonie. Wybierz odpowiednio opcję „SKANUJ KOD QR” lub „ZAKOŃCZ NAJEM”. Możesz też skorzystać z funkcji „POSTÓJ- wtedy naliczana będzie opłata postojowa zgodnie z cennikiem.

Na mapie w aplikacji zobaczysz dostępne samochody. Dotknij palcem ikonę go! – w ten sposób wybierzesz auto, które chcesz zarezerwować. Na dole ekranu pojawi się informacja o samochodzie m.in. o jego zasięgu w kilometrach, nr rejestracyjnym, dokładnym adresie i orientacyjnym czasie dojścia do auta. Zwróć uwagę czy podany zasięg baterii wystarczy na pokonanie trasy, którą zaplanowałeś. Kliknij w przycisk „REZERWUJ”. Od tego momentu masz 15 minut na dojście do auta i otwarcie go za pomocą komendy „ZESKANUJ KOD QR” w aplikacji.

Uwaga! Dokonując rezerwacji i nie korzystając z niej, lub przedłużając ją więcej aniżeli raz, blokujesz samochód dla innych użytkowników. Jeśli takie rezerwacje będą się powtarzać, Twoje konto zostanie zablokowane, a samochód przestanie być dla Ciebie widoczny.

Jest to widoczny w aplikacji mobilnej obszar, w którym możesz rozpocząć i zakończyć wynajem.

Masz 3 bezpłatne minuty na przygotowanie się do jazdy. Naliczanie minut rozpocznie się po 3 minutach lub od momentu włączenia silnika. Zanim wsiądziesz do auta, obejrzyj dokładnie auto z zewnątrz. Jeśli zauważysz uszkodzenia, zgłoś to nam dzwoniąc na infolinie pod numer 22212 60 90. Oceń również czystość auta – z zewnątrz i w środku. Przygotuj się do jazdy – zacznij od instrukcji obsługi BMW i3. Auto elektryczne jest absolutnie ciche, więc nie usłyszysz jego silnika. Pamiętaj też o ustawieniu fotela, lusterek, wysokości kierownicy, zapięciu pasów i włączeniu świateł. Bezpiecznej podróży do celu!

Nie potrzebujesz kluczyka, żeby włączyć samochód. Najpierw wciśnij prawą nogą hamulec, a następnie naciśnij przycisk START/STOP – znajdziesz go po prawej stronie kierownicy. Zwolnij hamulec ręczny – znajdziesz go na panelu między siedzeniami kierowcy i pasażera. Gdy na wyświetlaczu pojawi się kontrolka READY – samochód jest włączony i gotowy do jazdy. To elektryk, więc nie będziesz go słyszeć po włączeniu. Instrukcję, jak uruchomić samochód znajdziesz również w środku auta.

Zamknij szyby, zaciągnij hamulec ręczny i wyłącz samochód wciskając przycisk START/STOP po prawej stronie kierownicy. Pamiętaj o zabraniu swoich rzeczy z samochodu. Po opuszczeniu auta wybierz w aplikacji opcję w prawym dolnym rogu „Zakończ wynajem”. Uwaga przycisk „Postój” zamyka samochód, a nie kończy najmu.

Obszar, w którym możesz zostawić auto zaznaczony jest na mapie w aplikacji, jak i na stronie internetowej. Obejmuje on płatną i bezpłatną strefę miejskiego parkowania w Warszawie z wykluczeniem pewnych miejsc, w tym parkingów na terenach prywatnych i miejsc z ograniczonym dostępem (szlabany, parkingi podziemne, parkingi galerii handlowych, parkingi zamknięte itp.). Pamiętaj, żeby zaparkować zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

Samochód jest najprawdopodobniej zarezerwowany przez innego użytkownika lub wyłączony z użycia ze względów technicznych.

Możesz wyjechać poza granice Warszawy. Jedynie o czym musisz pamiętać to limit kilometrów, jaki jesteś w stanie pokonać przy aktualnym poziomie baterii (tak abyś wrócił do Warszawy) oraz o tym, że najem możesz zakończyć tylko w wyznaczonej strefie.

Tak. Samochody elektryczne otrzymały przywilej jazdy po buspasach na mocy ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych.

Opłaty

W innogy go! płacisz tylko za czas korzystania z auta. Wszystkie inne opłaty masz w cenie – nie ponosisz opłat za kilometry, parkowanie w płatnych strefach, ładowanie, ubezpieczenie oraz mycie aut.
Stawka za minutę jazdy BMW i3 to 1,19 PLN. W przypadku wypożyczenia BMW i3s stawka wynosi 1,49 PLN.
Pamiętaj, że jeżdżąc innogy go! masz do dyspozycji wszystkie buspasy. Dzięki temu że nie stoisz w korkach oszczędzasz nie tylko czas, ale też pieniądze.

Tak, możesz wypożycz auto na dobę. Jeśli wartość Twojego wynajmu wyniesie równo 239 zł  (czyli 200 minut) w przypadku wynajmu BMW i3 oraz 299 zł podczas wynajmu BMW i3s., zakończymy naliczanie opłat. dobowy to pełne 24 godziny zegarowe od momentu wynajmu. Nie doliczamy żadnych dodatkowych opłat – nawet za przejechane kilometry.

Opłaty za przejazd są pobierane po każdym zakończonym wynajmie z Twojej karty płatniczej. Pamiętaj, aby mieć odpowiednie środki na karcie oraz odblokowane transakcje internetowe oraz telefoniczne. Dodatkowo Twoja karta powinna być ważna przez minimum 40 dni.

Fakturę wysyłamy mailem po każdym wynajmie. Podczas rejestracji możesz zdecydować czy chcesz aby faktura wystawiona została na osobę fizyczną czy firmę.

Parkowanie

Nie. Korzystając z naszych samochodów nie musisz martwić się o opłaty w strefach płatnego parkowania niestrzeżonego (miejski parking), nawet jeśli korzystasz z opcji postoju.

Jeśli zaparkujesz samochód niezgodnie z przepisami, poniesiesz konsekwencje przewidziane prawem.

W miejscu, w którym istnieją jakiekolwiek ograniczenia w dostępie do samochodu, np. czasowe (parkingi zamykane na noc, miejsca przeznaczone do parkowania tylko w określonych godzinach), finansowe (opłaty z wyjątkiem strefy płatnego parkowania) czy fizyczne (szlabany, bramy, etc.). lub są to miejsca, gdzie zakaz parkowania podyktowany jest przepisami ruchu drogowego.

Pamiętaj też, że nie wolno kończyć najmu w miejscu, w którym nie ma zasięgu sieci komórkowej – np. na parkingach podziemnych.

Jeśli chcesz aby samochód na Ciebie poczekał, gdy Ty załatwiasz sprawy na mieście, wybierz opcje postoju. Za postój zapłacisz 0,19 zł/minutę.

Ładowanie baterii

Samochody z niskim poziomem baterii (mniej niż 40 km) są niewidoczne w aplikacji. Jeśli planujesz dłuższą podróż po mieście lub za miasto, upewnij się czy w samochodzie, który wybrałeś na pewno wystarczy baterii na daną trasę. W aplikacji w momencie rezerwacji zobaczysz ile kilometrów możesz pokonać danym samochodem. Jeśli zasięg BMW i3 spadnie do 20 km – zaparkuj na najbliższym dozwolonym miejscu parkingowym. Nie chcemy, aby auto którym jedziesz się rozładowało :)

Nie musisz martwić się o ładowanie aut. Będą one ładowane przez pracowników innogy go! w specjalnie dedykowanych do tego stacjach ładowania znajdujących się w Warszawie na terenach innogy. Opcjonalnie, możliwe będzie podłączenie auta przez użytkownika do jednej z ogólnodostępnych stacji ładowania innogy na terenie Warszawy i okolic. Lista stacji dostępna jest na mapie w aplikacji mobilnej innogy go!

Postępuj zgodnie z instrukcją, która znajduje się na stacji ładowania. Wybierając najem dobowy, możesz też naładować samochód z gniazdka elektrycznego przy użyciu ładowarki podręcznej.

Po naładowaniu samochodu, otwórz samochód z aplikacji skanując kod QR, następnie odepnij kabel od auta i umieść go ponownie w stacji ładowania.

Tak możesz to zrobić, tylko pamiętaj, że najpierw trzeba otworzyć samochód. Po odłączeniu samochodu ze stacji ładowania należy umieścić przewód ładowania w odpowiednim miejscu w stacji ładowania. W przypadku ładowania z gniazdka 230 V pamiętaj o umieszczeniu kabla ładowania w bagażniku.

Tak, oczywiście. Wystarczy, że skontaktujesz się z infolinią i umówisz na odbiór kabla.

Wypożyczony kabel wystarczy podłączyć do zwykłego gniazdka. Średni czas ładowania, całkowicie rozładowanego auta to ok. 10 godzin.

Obsługa BMW i3 oraz BMW i3s

Wciśnij prawą stopą pedał hamulca i przyciśnij START/STOP na manetce po prawej stronie kierownicy.
Po włączeniu silnika nie usłyszysz go – BMW i3 to samochód absolutnie cichy :)
Warto wiedzieć! BMW i3 to bardzo dynamiczne auto – szybko przyspiesza, więc jedź ostrożnie.

Nie, auta uruchamia się w taki sam sposób.

Skrzynia biegów znajduje się po prawej stronie kierownicy, obok przycisku START/STOP. W celu przestawienia dźwigni z położenia P, wciśnij pedał hamulca.
    D – jazda do przodu
    P – parking
    N – bieg neutralny (luz)
    R – jazda do tyłu

Skorzystaj z głównego menu, wybierając kolejno opcje:

  1. Telefon  
  2. Urządzenia Bluetooth
  3. Dodaj nowe urządzenie

Postępuj zgodnie z instrukcją na wyświetlaczu, żeby sparować swój telefon z samochodem.

Upewnij się, że światła ustawione są w pozycji A (auto), czyli pierwszej od lewej strony.
Hamulec ręczny znajduje się na panelu pomiędzy kierowcą a pasażerem.
Miej na uwadze, że samochód odzyskuje energię podczas hamowania, dlatego zwalnia gdy tylko zdejmiesz nogę z gazu.
Rekomendujemy abyś korzystał z samochodu w trybie eko, co pozwoli na pokonanie nim większego dystansu.
Pamiętaj również, wybierając się w dłuższą podróż, że używanie klimatyzacji może zmniejszyć zasięg auta.

Poza standardowym wyposażeniem w samochodzie znajdziesz również skróconą instrukcję obsługi BMW i3, ładowarkęi oraz uchwyty do telefonów. innogy nie odpowiada za braki w wyposażeniu samochodu.

Nie potrzebujesz ani kluczyka ani dokumentów, aby korzystać z usługi innogy go!

Szkody i odpowiedzialność

Dla własnego bezpieczeństwa dokładnie obejrzyj samochód przed wynajęciem go. Jeśli zauważysz uszkodzenia, skontaktuj się z naszą infolinią + 48 22 212 60 90.

W przypadku takiego zdarzenia na drodze, upewnij się że nikt nie został ranny i w razie potrzeby powiadom odpowiednie służby (tel. alarmowy 112). Następnie zabezpiecz miejsce zdarzenia i bezzwłocznie skontaktuj się z naszą całodobową infolinią pod numerem +48 22 212 60 90. Postępuj zgodnie z udzielonymi instrukcjami.

Skontaktuj się wtedy niezwłocznie z naszą infolinią (tel. +48 22 212 60 90) i odpowiedz co się zdarzyło. Jesteś zobowiązany zgłosić nam każde takie zdarzenie drogowe, nawet to drobne. Twoja odpowiedzialność za szkodę jest określona w regulaminie. Samochody są ubezpieczone w zakresie OC i AC.

Jest to zabronione. Do kierowania pojazdem uprawniona jest tylko osoba, która zarejestrowała się w aplikacji i podała swoje dane osobowe (w tym prawo jazdy). W przypadku oddania samochodu innej osobie do jazdy, zostaniesz ukarany finansowo, a gdyby wydarzyła się kolizja drogowa, także pociągnięty do odpowiedzialności prawnej.

Jeśli złamiesz przepisy ruchu, a mandat przyjdzie nawet z opóźnieniem pocztą, będziemy zmuszeni przekazać Twoje dane odpowiednim organom państwowym (policja/straż miejska). Jeśli przed Twoim najmem znajdziesz za wycieraczką mandat poinformuj o tym infolinię, a dokument włóż do schowka w środku auta. 

Możesz zaparkować nasze auta w bezpłatnej lub płatnej strefie miejskiego parkowania. Jeśli zostawisz samochód na parkingu prywatnym podziemnym lub w galerii handlowej, - będziemy zmuszeni go przeparkować i obciążyć Cię kosztami za taką czynność zgodnie z cennikiem w regulaminie.

Oczywiście, pod warunkiem, że będą się one znajdowały w specjalnie przeznaczonym do tego transporterze.

Jeśli to możliwe wróć jak najszybciej do wynajętego uprzednio przez Ciebie samochodu i skorzystaj z bezpłatnych 3 minut aby zabrać swoje rzeczy i opuścić auto. Jeśli samochód został już wynajęty, zgłoś zaginięcie naszej Infolinii (+48 22 212 60 90) lub napisz do nas na adres kontakt@innogygo.pl podając szczegóły najmu, które znajdziesz w Historii najmów w swojej aplikacji. Pozostawione rzeczy zostaną wysłane kurierem na Twój koszt.